AB
Recertified
GAS
OVV KOTCHO 6-25-112-12
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062511212W62 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-112-12W6/2 |
| Well Name | OVV KOTCHO 6-25-112-12 |
| License Number | 0324546 |
| Key List | 1126122506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-112-12W6 |
| Coordinates | 58.75274, -119.876439 |
| Borehole Coordinates | 58.75274, -119.876439 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0026 |
| Name | Ovintiv Canada ULC |
| Address | Box 2850 500 Centre St SE Calgary AB T2P 2S5 |
| Telephone | (403) 645-2000 |
| Abbreviation | OVV |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 19, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 26, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 1135 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 356 m 1,169 ft |
| Surface Ground Elevation | 352 m 1,156 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |