AB
Suspended
N/A
HUSKY HZ RAINBOW 6-25-111-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062511107W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-111-07W6/0 |
| Well Name | HUSKY HZ RAINBOW 6-25-111-7 |
| License Number | 0451513 |
| Key List | 1116072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 04-19-111-06W6 |
| Coordinates | 58.647962, -119.012898 |
| Borehole Coordinates | 58.665358, -119.032492 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 6, 2012 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Feb 14, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0753 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 352 m 1,154 ft |
| Surface Ground Elevation | 344 m 1,130 ft |
| Max TVD | 1,326 m 4,349 ft |