AB
Recertification Exempt
N/A
WAINOCO RAINBOW 6-25-109-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062510905W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-109-05W6/0 |
| Well Name | WAINOCO RAINBOW 6-25-109-5 |
| License Number | 0043348 |
| Key List | 1096052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-109-05W6 |
| Coordinates | 58.489353, -118.688188 |
| Borehole Coordinates | 58.489353, -118.688188 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0L76 |
| Name | Wainoco Oil & Gas Limited |
| Address | Unknown |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | WAINOCOOIL&GASLI |
| License Date | Aug 22, 1972 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Sep 7, 1972 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0753 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 427 m 1,402 ft |
| Surface Ground Elevation | 423 m 1,388 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |