AB
Recertification Exempt
N/A
PACIFIC ET AL RAIN 6-25-108-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062510807W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-108-07W6/0 |
| Well Name | PACIFIC ET AL RAIN 6-25-108-7 |
| License Number | 0062201 |
| Key List | 1086072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-108-07W6 |
| Coordinates | 58.403572, -119.022042 |
| Borehole Coordinates | 58.403572, -119.022042 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 18, 1977 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Mar 12, 1977 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0753 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 494 m 1,619 ft |
| Surface Ground Elevation | 490 m 1,609 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |