AB
Abandoned
GAS
CALVER ET AL BOYER 6-25-104-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062510421W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-104-21W5/0 |
| Well Name | CALVER ET AL BOYER 6-25-104-21 |
| License Number | 0373484 |
| Key List | 1045212506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-104-21W5 |
| Coordinates | 58.055039, -117.335933 |
| Borehole Coordinates | 58.055039, -117.335933 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A0D9 |
| Name | Calver Resources Inc. |
| Address | 447, 701 Rossland Road East, Whitby ON L1N 9K3 |
| Telephone | (416) 819-1284 |
| Abbreviation | CALVER |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jan 31, 2007 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 3, 2019 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0161 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 342 m 1,121 ft |
| Surface Ground Elevation | 338 m 1,109 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |