AB
Abandoned
N/A
GUIDEX BOYER 6-25-103-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062510323W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-103-23W5/0 |
| Well Name | GUIDEX BOYER 6-25-103-23 |
| License Number | 0163486 |
| Key List | 1035232506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-103-23W5 |
| Coordinates | 57.967441, -117.665426 |
| Borehole Coordinates | 57.967441, -117.665426 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A517 |
| Name | Long Run Exploration Ltd. |
| Address | 300 707 7th Ave. SW.., Calgary AB T2P 0Z3 |
| Telephone | (403) 261-6012 |
| Abbreviation | WESTFIRE |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Dec 23, 1993 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 5, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0161 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 382 m 1,253 ft |
| Surface Ground Elevation | 379 m 1,243 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |