AB
Recertified
N/A
CVE HARO 6-25-103-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062510303W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-103-03W6/0 |
| Well Name | CVE HARO 6-25-103-3 |
| License Number | 0229345 |
| Key List | 1036032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-103-03W6 |
| Coordinates | 57.969473, -118.34587 |
| Borehole Coordinates | 57.969473, -118.34587 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 27, 1999 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 12, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0452 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 468 m 1,535 ft |
| Surface Ground Elevation | 465 m 1,524 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |