AB
Abandoned
GAS
GUIDEX HARO 6-25-102-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062510203W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-102-03W6/0 |
| Well Name | GUIDEX HARO 6-25-102-3 |
| License Number | 0053133 |
| Key List | 1026032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-102-03W6 |
| Coordinates | 57.880627, -118.345889 |
| Borehole Coordinates | 57.880627, -118.345889 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A517 |
| Name | Long Run Exploration Ltd. |
| Address | 300 707 7th Ave. SW.., Calgary AB T2P 0Z3 |
| Telephone | (403) 261-6012 |
| Abbreviation | WESTFIRE |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Mar 3, 1975 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 23, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0452 |
| Pool | 0304001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 474 m 1,554 ft |
| Surface Ground Elevation | 471 m 1,544 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |