AB
Recertified
GAS
CRESTAR 100 TALBOT LAKE 6-25-95-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062509510W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-095-10W5/0 |
| Well Name | CRESTAR 100 TALBOT LAKE 6-25-95-10 |
| License Number | 0194026 |
| Key List | 0955102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-095-10W5 |
| Coordinates | 57.269775, -115.48137 |
| Borehole Coordinates | 57.269775, -115.48137 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5G3 |
| Name | ConocoPhillips Canada Resources Corp. |
| Address | 600 - 401 9 Ave SW PO Box 130 Stn M Calgary AB T2P 2H7 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | COPRC |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 25, 1996 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 22, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 1324 |
| Pool | 0304003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 531 m 1,743 ft |
| Surface Ground Elevation | 527 m 1,730 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |