AB
Recertified
N/A
SYDCO HOTCHKIS 6-25-95-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062509504W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-095-04W6/0 |
| Well Name | SYDCO HOTCHKIS 6-25-95-4 |
| License Number | 0195925 |
| Key List | 0956042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-095-04W6 |
| Coordinates | 57.269166, -118.505615 |
| Borehole Coordinates | 57.269166, -118.505615 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A543 |
| Name | Sydco Energy Inc. |
| Address | c/o MNP Ltd., 1500, 604-5th Ave SW, Calgary AB T2P 3G4 |
| Telephone | (403) 298-8479 |
| Abbreviation | SYDCO |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Dec 23, 1996 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 19, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0474 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 904 m 2,966 ft |
| Surface Ground Elevation | 900 m 2,953 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |