AB
Suspended
GAS
PEINC LIEGE 6-25-90-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062509020W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-090-20W4/0 |
| Well Name | PEINC LIEGE 6-25-90-20 |
| License Number | 0122226 |
| Key List | 0904202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-090-20W4 |
| Coordinates | 56.831748, -113.051891 |
| Borehole Coordinates | 56.831748, -113.051891 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8N9 |
| Name | Rubellite Energy Inc. |
| Address | 605 5th Ave Suite 3200, Calgary AB T2P 3H5 |
| Telephone | (403) 269-4400 |
| Abbreviation | RBY |
| Agent Code | General |
| Operator | 0Z5F |
| License Date | Feb 6, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Feb 22, 2000 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0538 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 522 m 1,711 ft |
| Surface Ground Elevation | 518 m 1,699 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |