AB
Suspended
CR-OIL
MBOG SAWN LK 6-25-90-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062509013W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-090-13W5/0 |
| Well Name | MBOG SAWN LK 6-25-90-13 |
| License Number | 0249573 |
| Key List | 0905132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-26-090-13W5 |
| Coordinates | 56.83335, -115.951059 |
| Borehole Coordinates | 56.83318, -115.935653 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0YK4 |
| Name | Surge Energy Inc. |
| Address | Suite 1200, 520 - 3rd Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (403) 930-1010 |
| Abbreviation | SURGE ENERGY INC |
| Agent Code | General |
| Operator | 0YK4 |
| License Date | Jan 23, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Nov 1, 2016 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0766 |
| Pool | 0758010 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 802 m 2,631 ft |
| Surface Ground Elevation | 796 m 2,613 ft |
| Max TVD | 1,643 m 5,390 ft |