AB
Abandoned
N/A
SYDCO EXPAN 6-25-88-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508804W63 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-088-04W6/3 |
| Well Name | SYDCO EXPAN 6-25-88-4 |
| License Number | 0168152 |
| Key List | 0886042506003 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-088-04W6 |
| Coordinates | 56.660445, -118.496775 |
| Borehole Coordinates | 56.660445, -118.496775 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A543 |
| Name | Sydco Energy Inc. |
| Address | c/o MNP Ltd., 1500, 604-5th Ave SW, Calgary AB T2P 3G4 |
| Telephone | (403) 298-8479 |
| Abbreviation | SYDCO |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jun 24, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 27, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 1077 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 792 m 2,600 ft |
| Surface Ground Elevation | 788 m 2,584 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |