AB
Recertified
N/A
FINA HELEN 6-25-87-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508724W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-087-24W5/0 |
| Well Name | FINA HELEN 6-25-87-24 |
| License Number | 0073825 |
| Key List | 0875242506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-087-24W5 |
| Coordinates | 56.57172, -117.689976 |
| Borehole Coordinates | 56.57172, -117.689976 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 9, 1979 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 23, 1979 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0282 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 672 m 2,203 ft |
| Surface Ground Elevation | 667 m 2,189 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |