AB
License Issued
CR-OIL
REDEARTH EVI 6-25-86-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508611W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-086-11W5/0 |
| Well Name | REDEARTH EVI 6-25-86-11 |
| License Number | 0176268 |
| Key List | 0865112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-086-11W5 |
| Coordinates | 56.485301, -115.597333 |
| Borehole Coordinates | 56.485301, -115.597333 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8FY |
| Name | Spoke Resources Ltd. |
| Address | c/o Sproule Asset Management Limited 900, 140 - 4th Avenue SW Calgary AB T2P 3N3 |
| Telephone | (403) 689-5488 |
| Abbreviation | SPOKE |
| Agent Code | General |
| Operator | A8FY |
| License Date | Feb 21, 1995 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Apr 4, 1995 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0353 |
| Pool | 0797546 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 558 m 1,830 ft |
| Surface Ground Elevation | 554 m 1,817 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |