AB
Recertified
N/A
WINCAN ET AL CECIL 6-25-86-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508608W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-086-08W6/0 |
| Well Name | WINCAN ET AL CECIL 6-25-86-8 |
| License Number | 0165510 |
| Key List | 0866082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-086-08W6 |
| Coordinates | 56.486847, -119.122461 |
| Borehole Coordinates | 56.486847, -119.122461 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0G30 |
| Name | ARC Resources Ltd. |
| Address | 1200 - 308 4 Ave SW PO Box 6776 Stn D Calgary AB T2P 0H7 |
| Telephone | (403) 503-8600 |
| Abbreviation | ARC RESOURCES |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 1, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 11, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0204 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 648 m 2,126 ft |
| Surface Ground Elevation | 644 m 2,112 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |