AB
Recertification Exempt
N/A
IMPERIAL WABASCA 6-25-85-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508525W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-085-25W4/0 |
| Well Name | IMPERIAL WABASCA 6-25-85-25 |
| License Number | 0018454 |
| Key List | 0854252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-085-25W4 |
| Coordinates | 56.396992, -113.814276 |
| Borehole Coordinates | 56.396992, -113.814276 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0EX1 |
| Name | Imperial Oil Limited |
| Address | PO Box 2480 Stn M, Calgary AB T2P 3M9 |
| Telephone | (587) 476-5401 |
| Abbreviation | IMPERIAL OIL |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jan 8, 1959 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Mar 20, 1960 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABRENT |
| Type | N/A |
| Field | 1178 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 562 m 1,843 ft |
| Surface Ground Elevation | 558 m 1,831 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |