AB
Abandoned
N/A
PETRUS FLOOD 6-25-85-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508524W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-085-24W5/0 |
| Well Name | PETRUS FLOOD 6-25-85-24 |
| License Number | 0313973 |
| Key List | 0855242506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-085-24W5 |
| Coordinates | 56.396884, -117.656174 |
| Borehole Coordinates | 56.396884, -117.656174 |
| Offset Area | A016 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8FY |
| Name | Spoke Resources Ltd. |
| Address | c/o Sproule Asset Management Limited 900, 140 - 4th Avenue SW Calgary AB T2P 3N3 |
| Telephone | (403) 689-5488 |
| Abbreviation | SPOKE |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 27, 2004 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 13, 2014 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0383 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 689 m 2,259 ft |
| Surface Ground Elevation | 685 m 2,246 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |