AB
Suspended
GAS
CNRL BDYLKS 6-25-85-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508513W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-085-13W6/0 |
| Well Name | CNRL BDYLKS 6-25-85-13 |
| License Number | 0026334 |
| Key List | 0856132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-085-13W6 |
| Coordinates | 56.397763, -119.91515 |
| Borehole Coordinates | 56.397763, -119.91515 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Jun 24, 1964 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jun 30, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0157 |
| Pool | 0606008 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 728 m 2,388 ft |
| Surface Ground Elevation | 724 m 2,374 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |