AB
Recertified
N/A
WESTMIN JACK 6-25-85-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508504W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-085-04W6/0 |
| Well Name | WESTMIN JACK 6-25-85-4 |
| License Number | 0134340 |
| Key List | 0856042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-085-04W6 |
| Coordinates | 56.396706, -118.49408 |
| Borehole Coordinates | 56.396706, -118.49408 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6EH |
| Name | Myra Falls Mine Ltd. |
| Address | (250) 287-9271 |
| Telephone | General |
| Abbreviation | PO Box 8000 Campbell River BC V9W 5E2 |
| License Date | Jun 14, 1988 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 29, 1988 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0517 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 825 m 2,708 ft |
| Surface Ground Elevation | 822 m 2,698 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |