AB
Suspended
N/A
BAYTEX SLAVE 6-25-84-15
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508415W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-084-15W5/2 |
| Well Name | BAYTEX SLAVE 6-25-84-15 |
| License Number | 0125188 |
| Key List | 0845152506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-084-15W5 |
| Coordinates | 56.310877, -116.228978 |
| Borehole Coordinates | 56.310882, -116.228889 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0RL9 |
| Name | Baytex Energy Ltd. |
| Address | 2800, 520 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (587) 952-3000 |
| Abbreviation | BAYTEX |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 17, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jan 8, 1987 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0839 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 671 m 2,202 ft |
| Surface Ground Elevation | 666 m 2,184 ft |
| Max TVD | 1,743 m 5,718 ft |