AB
Amended License
N/A
BAYTEX N749 HZ CADOTTE 6-25-83-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508318W56 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-083-18W5/6 |
| Well Name | BAYTEX N749 HZ CADOTTE 6-25-83-18 |
| License Number | 0518406 |
| Key List | 0835182506006 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 02-24-083-18W5 |
| Coordinates | 56.203848, -116.702182 |
| Borehole Coordinates | 56.222854, -116.706776 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0RL9 |
| Name | Baytex Energy Ltd. |
| Address | 2800, 520 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (587) 952-3000 |
| Abbreviation | BAYTEX |
| Agent Code | General |
| License Date | Apr 29, 2025 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Jul 4, 2025 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 681 m 2,234 ft |
| Surface Ground Elevation | 676 m 2,216 ft |
| Max TVD | 637 m 2,090 ft |