AB
Suspended
N/A
RAX MOBIL HOUSE 6-25-83-16
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508316W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-083-16W4/0 |
| Well Name | RAX MOBIL HOUSE 6-25-83-16 |
| License Number | 0142310 |
| Key List | 0834162506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-083-16W4 |
| Coordinates | 56.22234, -112.390273 |
| Borehole Coordinates | 56.22234, -112.390273 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 21, 1989 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Mar 4, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0473 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 525 m 1,721 ft |
| Surface Ground Elevation | 522 m 1,711 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |