AB
Recertified
N/A
DOME ET AL SEAL 6-25-83-14
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508314W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-083-14W5/0 |
| Well Name | DOME ET AL SEAL 6-25-83-14 |
| License Number | 0105592 |
| Key List | 0835142506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-083-14W5 |
| Coordinates | 56.222096, -116.073431 |
| Borehole Coordinates | 56.222096, -116.073431 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A62D |
| Name | BP Canada Energy Group ULC |
| Address | 240 - 4 Ave SW, Calgary AB T2P 2H8 |
| Telephone | (403) 233-1313 |
| Abbreviation | BP CANADA ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 30, 1984 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 26, 1984 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0839 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 712 m 2,335 ft |
| Surface Ground Elevation | 708 m 2,323 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |