AB
Suspended
N/A
CNRL HOUSE 6-25-82-16
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508216W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-082-16W4/0 |
| Well Name | CNRL HOUSE 6-25-82-16 |
| License Number | 0320235 |
| Key List | 0824162506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-082-16W4 |
| Coordinates | 56.13711, -112.368452 |
| Borehole Coordinates | 56.13711, -112.368452 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 29, 2004 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Mar 1, 2005 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0473 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 553 m 1,813 ft |
| Surface Ground Elevation | 549 m 1,800 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |