AB
License Issued
CR-BIT
CNRL CBP43-6C BRINT 6-25-81-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508121W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-081-21W4/0 |
| Well Name | CNRL CBP43-6C BRINT 6-25-81-21 |
| License Number | 0367915 |
| Key List | 0814212506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 12-29-081-20W4 |
| Coordinates | 56.051631, -113.110524 |
| Borehole Coordinates | 56.048876, -113.153808 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0306200 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Dec 7, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Aug 2, 2007 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-BIT |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Scheme | In Situ |
| Scheme Sub | Primary |
| Field | 0066 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 592 m 1,942 ft |
| Surface Ground Elevation | 587 m 1,926 ft |
| Max TVD | 379 m 1,243 ft |