AB
Recertification Exempt
N/A
HONOLULU 1 CHARDHOUSE TH 6-25-81-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508113W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-081-13W4/0 |
| Well Name | HONOLULU 1 CHARDHOUSE TH 6-25-81-13 |
| License Number | 0014543A |
| Key List | 0814132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-081-13W4 |
| Coordinates | 56.048066, -111.899644 |
| Borehole Coordinates | 56.048066, -111.899644 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A62D |
| Name | BP Canada Energy Group ULC |
| Address | 240 - 4 Ave SW, Calgary AB T2P 2H8 |
| Telephone | (403) 233-1313 |
| Abbreviation | BP CANADA ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 9, 1958 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jan 10, 1958 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0945 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 718 m 2,356 ft |
| Surface Ground Elevation | 1 m 3 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |