AB
Recertification Exempt
N/A
HOMESTEAD CANOXY COWPAR 6-25-81-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508105W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-081-05W4/0 |
| Well Name | HOMESTEAD CANOXY COWPAR 6-25-81-5 |
| License Number | 0056609 |
| Key List | 0814052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-081-05W4 |
| Coordinates | 56.047086, -110.649982 |
| Borehole Coordinates | 56.047086, -110.649982 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0059 |
| Name | Inter-City Gas Corporation |
| Address | 9910 - 39 Ave. P.o. Box 990, Edmonton AB T5J 2M1 |
| Telephone | (403) 231-9000 |
| Abbreviation | ICG CORP |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jan 15, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jan 28, 1976 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0640 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 471 m 1,544 ft |
| Surface Ground Elevation | 468 m 1,536 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |