AB
Recertified
N/A
HOME DOME NORMANDVILLE 6-25-80-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508022W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-080-22W5/0 |
| Well Name | HOME DOME NORMANDVILLE 6-25-80-22 |
| License Number | 0112011 |
| Key List | 0805222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-080-22W5 |
| Coordinates | 55.961939, -117.306262 |
| Borehole Coordinates | 55.96173, -117.30614 |
| Offset Area | A016 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0K29 |
| Name | Devon Canada Corporation |
| Address | 100, 400 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 232-7100 |
| Abbreviation | DEVON CANADA C |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 27, 1984 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 4, 1985 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 606 m 1,989 ft |
| Surface Ground Elevation | 599 m 1,966 ft |
| Max TVD | 2,389 m 7,838 ft |