AB
Suspended
GAS
FMEL HOUSE 6-25-80-16
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062508016W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-080-16W4/0 |
| Well Name | FMEL HOUSE 6-25-80-16 |
| License Number | 0247420 |
| Key List | 0804162506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-080-16W4 |
| Coordinates | 55.961285, -112.372506 |
| Borehole Coordinates | 55.961285, -112.372506 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A662 |
| Name | Point Loma Resources Ltd. |
| Address | (403) 777-9999 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | c/o BDO Canada Ltd. 110, 5800 - 2nd Street SW Calgary AB T2H 0H2 |
| Operator | A662 |
| License Date | Dec 18, 2000 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jul 1, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0473 |
| Pool | 0328098 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 564 m 1,849 ft |
| Surface Ground Elevation | 559 m 1,835 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |