AB
Recertified
N/A
POCO GORDONDALE 6-25-79-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507909W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-079-09W6/0 |
| Well Name | POCO GORDONDALE 6-25-79-9 |
| License Number | 0139782 |
| Key List | 0796092506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-079-09W6 |
| Coordinates | 55.874171, -119.267406 |
| Borehole Coordinates | 55.874171, -119.267406 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5G3 |
| Name | ConocoPhillips Canada Resources Corp. |
| Address | 600 - 401 9 Ave SW PO Box 130 Stn M Calgary AB T2P 2H7 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | COPRC |
| Agent Code | General |
| License Date | May 12, 1989 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 24, 1989 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0428 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 730 m 2,396 ft |
| Surface Ground Elevation | 725 m 2,377 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |