AB
Recertified
N/A
COMPTON PARAMOUNT ROLLA 6-25-79-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507907W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-079-07W6/0 |
| Well Name | COMPTON PARAMOUNT ROLLA 6-25-79-7 |
| License Number | 0307371 |
| Key List | 0796072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-079-07W6 |
| Coordinates | 55.874407, -118.958841 |
| Borehole Coordinates | 55.874407, -118.958841 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0CW8 |
| Name | Lexin Resources Ltd. |
| Address | c/o Grant Thornton, Suite 1100, 332 6 Ave SW, Calgary AB T2P 0B2 |
| Telephone | (403) 296-2992 |
| Abbreviation | COMPTON PETROL |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Apr 19, 2004 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 9, 2004 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0629 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 617 m 2,025 ft |
| Surface Ground Elevation | 613 m 2,012 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |