AB
Recertified
N/A
PIONEER CANADA CULP 6-25-78-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507824W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-078-24W5/0 |
| Well Name | PIONEER CANADA CULP 6-25-78-24 |
| License Number | 0042123 |
| Key List | 0785242506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-078-24W5 |
| Coordinates | 55.785964, -117.585527 |
| Borehole Coordinates | 55.785964, -117.585527 |
| Offset Area | A016 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2TG |
| Name | TAQA North Ltd. |
| Address | 2100 - 308 4 Ave SW, Calgary AB T2P 0H7 |
| Telephone | (403) 724-5000 |
| Abbreviation | TQN |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 16, 1972 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 29, 1972 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0270 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 449 m 1,472 ft |
| Surface Ground Elevation | 445 m 1,459 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |