AB
Recertified
N/A
PIONEER CANADA SPIRITR 6-25-78-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507806W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-078-06W6/0 |
| Well Name | PIONEER CANADA SPIRITR 6-25-78-6 |
| License Number | 0105366 |
| Key List | 0786062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-078-06W6 |
| Coordinates | 55.788165, -118.79145 |
| Borehole Coordinates | 55.788165, -118.79145 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2TG |
| Name | TAQA North Ltd. |
| Address | 2100 - 308 4 Ave SW, Calgary AB T2P 0H7 |
| Telephone | (403) 724-5000 |
| Abbreviation | TQN |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 18, 1984 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 12, 1984 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0920 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 605 m 1,985 ft |
| Surface Ground Elevation | 601 m 1,971 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |