AB
Recertification Exempt
N/A
SCURRY ATKINSON MCMULLEN 6-25-77-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507725W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-077-25W4/0 |
| Well Name | SCURRY ATKINSON MCMULLEN 6-25-77-25 |
| License Number | 0044882 |
| Key List | 0774252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-077-25W4 |
| Coordinates | 55.69813, -113.749787 |
| Borehole Coordinates | 55.69813, -113.749787 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0K29 |
| Name | Devon Canada Corporation |
| Address | 100, 400 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 232-7100 |
| Abbreviation | DEVON CANADA C |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 22, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Feb 2, 1973 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0597 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 654 m 2,145 ft |
| Surface Ground Elevation | 651 m 2,135 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |