AB
License Issued
N/A
KELT EXP PCOUPES 6-25-77-12
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507712W62 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-077-12W6/2 |
| Well Name | KELT EXP PCOUPES 6-25-77-12 |
| License Number | 0091985 |
| Key List | 0776122506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-077-12W6 |
| Coordinates | 55.698931, -119.724045 |
| Borehole Coordinates | 55.698931, -119.724045 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6D7 |
| Name | Kelt Exploration Ltd. |
| Address | Attn: Douglas O. MacArthur, 300 - 311 6 Ave SW, Calgary AB T2P 3H2 |
| Telephone | (403) 215-5311 |
| Abbreviation | KELT EXP |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 31, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jun 1, 1983 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0729 |
| Pool | 0800260 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 790 m 2,591 ft |
| Surface Ground Elevation | 786 m 2,577 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |