AB
Abandoned
CR-OIL
CNRL NIPISI 6-25-77-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507708W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-077-08W5/0 |
| Well Name | CNRL NIPISI 6-25-77-8 |
| License Number | 0036239 |
| Key List | 0775082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-077-08W5 |
| Coordinates | 55.69902, -115.104721 |
| Borehole Coordinates | 55.69902, -115.104721 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | May 26, 1969 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Oct 11, 1990 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0644 |
| Pool | 0765503 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 698 m 2,291 ft |
| Surface Ground Elevation | 695 m 2,279 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |