AB
Suspended
CR-OIL
PETRUS RYCROFT 6-25-77-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507706W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-077-06W6/0 |
| Well Name | PETRUS RYCROFT 6-25-77-6 |
| License Number | 0112507 |
| Key List | 0776062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-077-06W6 |
| Coordinates | 55.700793, -118.789853 |
| Borehole Coordinates | 55.700793, -118.789853 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8FY |
| Name | Spoke Resources Ltd. |
| Address | c/o Sproule Asset Management Limited 900, 140 - 4th Avenue SW Calgary AB T2P 3N3 |
| Telephone | (403) 689-5488 |
| Abbreviation | SPOKE |
| Agent Code | General |
| Operator | A8FY |
| License Date | Jan 15, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Sep 1, 2013 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0802 |
| Pool | 0516003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 660 m 2,165 ft |
| Surface Ground Elevation | 655 m 2,150 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |