AB
Recertified
N/A
CRESTAR ET AL 100 GVILLEE 6-25-76-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507621W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-076-21W5/0 |
| Well Name | CRESTAR ET AL 100 GVILLEE 6-25-76-21 |
| License Number | 0207577 |
| Key List | 0765212506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-076-21W5 |
| Coordinates | 55.610775, -117.119908 |
| Borehole Coordinates | 55.610775, -117.119908 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5G3 |
| Name | ConocoPhillips Canada Resources Corp. |
| Address | 600 - 401 9 Ave SW PO Box 130 Stn M Calgary AB T2P 2H7 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | COPRC |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 24, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 18, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0330 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 610 m 2,002 ft |
| Surface Ground Elevation | 606 m 1,987 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |