AB
Re-entered
N/A
ESSO BOONE 6-25-76-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507613W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-076-13W6/0 |
| Well Name | ESSO BOONE 6-25-76-13 |
| License Number | 0091063 |
| Key List | 0766132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-076-13W6 |
| Coordinates | 55.613221, -119.876434 |
| Borehole Coordinates | 55.613221, -119.876434 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0007 |
| Name | Imperial Oil Resources Limited |
| Address | PO Box 2480 Stn M 505 Quarry Park Blvd SE Calgary AB T2C 5N1 |
| Telephone | (587) 476-1091 |
| Abbreviation | IMP |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 6, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Re-entered |
| Status | Dec 14, 1991 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABRENT |
| Type | N/A |
| Field | 0729 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 802 m 2,632 ft |
| Surface Ground Elevation | 798 m 2,617 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |