AB
License Issued
GAS
Canlin PCOUPES 6-25-76-12
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507612W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-076-12W6/0 |
| Well Name | Canlin PCOUPES 6-25-76-12 |
| License Number | 0103689 |
| Key List | 0766122506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-076-12W6 |
| Coordinates | 55.613577, -119.721906 |
| Borehole Coordinates | 55.613577, -119.721906 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| Operator | A68P |
| License Date | Oct 24, 1983 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Apr 6, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0729 |
| Pool | 0801260 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 888 m 2,914 ft |
| Surface Ground Elevation | 884 m 2,900 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |