AB
Recertified
N/A
PEX PHILLIPS HARDY 6-25-76-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507605W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-076-05W4/0 |
| Well Name | PEX PHILLIPS HARDY 6-25-76-5 |
| License Number | 0089090 |
| Key List | 0764052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-076-05W4 |
| Coordinates | 55.611122, -110.645494 |
| Borehole Coordinates | 55.611122, -110.645494 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0054 |
| Name | Suncor Energy Inc. |
| Address | PO Box 2844 150 - 6th Ave SW Calgary AB T2P 3E3 |
| Telephone | (403) 296-8000 |
| Abbreviation | SUNCOR |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 19, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 12, 1981 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0439 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 597 m 1,959 ft |
| Surface Ground Elevation | 594 m 1,949 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |