AB
Suspended
GAS
TYRANNEX ENERGY VALHALLA 6-25-75-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507510W62 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-075-10W6/2 |
| Well Name | TYRANNEX ENERGY VALHALLA 6-25-75-10 |
| License Number | 0127072 |
| Key List | 0756102506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-075-10W6 |
| Coordinates | 55.523387, -119.410369 |
| Borehole Coordinates | 55.523387, -119.410369 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8TZ |
| Name | Astara Energy Corp. |
| Address | 1600, 205 - 5 Ave SW, Calgary AB T2P 2V7 |
| Telephone | (825) 540-7200 |
| Abbreviation | ASTARA ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A8TZ |
| License Date | Jun 26, 1987 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Oct 1, 2012 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0920 |
| Pool | 0800360 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 830 m 2,723 ft |
| Surface Ground Elevation | 827 m 2,714 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |