AB
Suspended
N/A
EXALL ET AL HZ MITSUE 6-25-75-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507506W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-075-06W5/0 |
| Well Name | EXALL ET AL HZ MITSUE 6-25-75-6 |
| License Number | 0438716 |
| Key List | 0755062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-25-075-06W5 |
| Coordinates | 55.520582, -114.79138 |
| Borehole Coordinates | 55.523807, -114.792945 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A79H |
| Name | Aeneid Exploration Inc. |
| Address | 1520, 555 4 Ave SW, Calgary AB T2P 3E7 |
| Telephone | (403) 592-6257 |
| Abbreviation | AENEID |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 10, 2011 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Mar 15, 2012 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABDWHP |
| Type | N/A |
| Field | 0615 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 744 m 2,441 ft |
| Surface Ground Elevation | 738 m 2,421 ft |
| Max TVD | 1,805 m 5,923 ft |