AB
Recertified
GAS
ALBERTA856 DUNCAN 6-25-74-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507417W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-074-17W4/0 |
| Well Name | ALBERTA856 DUNCAN 6-25-74-17 |
| License Number | 0061741 |
| Key List | 0744172506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-074-17W4 |
| Coordinates | 55.436266, -112.486648 |
| Borehole Coordinates | 55.436266, -112.486648 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0YA2 |
| Name | Peyto Exploration & Development Corp. |
| Address | 300, 600 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0G5 |
| Telephone | (403) 261-6081 |
| Abbreviation | PEYTO |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 21, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 16, 1991 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0298 |
| Pool | 0716003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 616 m 2,022 ft |
| Surface Ground Elevation | 613 m 2,012 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |