AB
Suspended
N/A
PARA ET AL IPIATIK 6-25-73-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507311W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-073-11W4/0 |
| Well Name | PARA ET AL IPIATIK 6-25-73-11 |
| License Number | 0246754 |
| Key List | 0734112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-073-11W4 |
| Coordinates | 55.350469, -111.558159 |
| Borehole Coordinates | 55.350469, -111.558159 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0Z5F |
| Name | Sequoia Resources Corp. |
| Address | 3100, 111 5 Ave SW c/o Pricewaterhousecoopers Inc. Calgary AB T2P 5L3 |
| Telephone | (587) 393-5059 |
| Abbreviation | PARAMOUNT ENER. |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 11, 2000 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jan 9, 2001 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0491 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 662 m 2,171 ft |
| Surface Ground Elevation | 658 m 2,157 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |