AB
Abandoned
GAS
GREY WOLF ET AL WIDEW 6-25-73-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507308W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-073-08W5/0 |
| Well Name | GREY WOLF ET AL WIDEW 6-25-73-8 |
| License Number | 0229557 |
| Key List | 0735082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-073-08W5 |
| Coordinates | 55.349336, -115.094582 |
| Borehole Coordinates | 55.349336, -115.094582 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1FX |
| Name | Insignia Energy Ltd. |
| Address | 1200, 585 - 8 Avenue SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 536-8132 |
| Abbreviation | INSIG |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 2, 1999 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 17, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0771 |
| Pool | 0773503 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 753 m 2,471 ft |
| Surface Ground Elevation | 749 m 2,458 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |