AB
Abandoned
N/A
BIRCHCLIFF TEEPEE 6-25-73-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507304W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-073-04W6/0 |
| Well Name | BIRCHCLIFF TEEPEE 6-25-73-4 |
| License Number | 0346014 |
| Key List | 0736042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-073-04W6 |
| Coordinates | 55.351888, -118.480164 |
| Borehole Coordinates | 55.351888, -118.480164 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A12R |
| Name | Birchcliff Energy Ltd. |
| Address | 1000, 600 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0G5 |
| Telephone | (403) 261-6401 |
| Abbreviation | BIRCHCLIFF |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 19, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 11, 2019 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0904 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 662 m 2,171 ft |
| Surface Ground Elevation | 657 m 2,155 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |