AB
License Issued
CR-OIL
CNRL WEMBLEY 6-25-72-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507208W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-072-08W6/0 |
| Well Name | CNRL WEMBLEY 6-25-72-8 |
| License Number | 0089286 |
| Key List | 0726082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-072-08W6 |
| Coordinates | 55.264592, -119.090833 |
| Borehole Coordinates | 55.264592, -119.090833 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Mar 2, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Aug 6, 1982 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0948 |
| Pool | 0508001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 736 m 2,413 ft |
| Surface Ground Elevation | 730 m 2,395 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |