AB
Re-entered
N/A
CHEVRON MGSU #1 MITSUE 6-25-72-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507205W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-072-05W5/0 |
| Well Name | CHEVRON MGSU #1 MITSUE 6-25-72-5 |
| License Number | 0163015 |
| Key List | 0725052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-072-05W5 |
| Coordinates | 55.261487, -114.635016 |
| Borehole Coordinates | 55.261487, -114.635016 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0045 |
| Name | Chevron Canada Limited |
| Address | 500 - 5 Ave SW Attn: Compliance Assurance Calgary AB T2P 0L7 |
| Telephone | (403) 234-5000 |
| Abbreviation | CHEVRON |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 9, 1993 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Re-entered |
| Status | Feb 17, 1995 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0615 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 584 m 1,917 ft |
| Surface Ground Elevation | 578 m 1,897 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |